Як українцям обміняти гривню в Італії

Українці зможуть обміняти в банках Італії готівкову гривню на євро.

Вже з 21 червня в італійських банках розпочнеться програма обміну готівкової гривні на євро — про це інформує Національний банк України.

Йдеться про обмін готівкової гривні на євро в межах ліміту до 10 тисяч гривень на одну людину. Обмін здійснюватиметься у філіях італійського центробанку та відділеннях комерційних банків-партнерів (понад 400 відділень по всій країні). Реалізація програми обміну здійснюватиметься в межах угоди Національного банку України та Банку Італії. Також повідомляється, що скористатися цим обміном можуть всі громадяни України, які отримали дозвіл на тимчасове перебування в Італії чи яким надано міжнародний захист.

До цієї категорії громадян входять і неповнолітні. У випадку переміщених неповнолітніх осіб без супроводу дорослих такі обмінні операції мають здійснювати їхні законні опікуни. Однак обмінний курс може змінюватися щотижня і будь-які зміни будуть опубліковані на цій сторінці із зазначенням дати набуття чинності.

Мінімальний номінал українських банкнот, який прийматимуть до обміну, становить 100 гривень. Максимальна сума, яку може обміняти кожна уповноважена особа, становить 10 000 гривень, як того вимагає Рекомендація Ради ЄС та угода, укладена з Національним банком України. Обмін також можна здійснити кількома операціями та в різних пунктах обміну в межах установленого ліміту. Перевірка відповідності цьому ліміту здійснюватиметься безпосередньо оператором відділення, до якого надходить запит про обмін. Надавати документацію щодо попередніх операцій не потрібно.

Актуальний перелік відділень, уповноважених обмінювати євро/гривні, розміщено на сайті Банку Італії. Список містить адреси (вони відстежуються в Google Maps) і години роботи відділень, а також уповноважених для здійснення обміну української готівкової гривні.

Наразі це стосується відділень в Abruzzo, Basilicata, Calabria, Campania, Emilia-Romagna, Friuli Venezia Giulia, Lazio, Liguria, Lombardia, Marche, Molise, Piemonte, Puglia, Sardegna, Sicilia, Toscana, Trentino-Alto Adige, Umbria, Valle d’Aosta, Veneto.

Здійснити обмін може особа, яка має право на дозвіл на тимчасове перебування та захист, або особа, яка отримала визнання міжнародного захисту. Для ідентифікації особи при собі необхідно мати дійсний паспорт або, в разі його відсутності, свідоцтво, що посвідчує особу, видане консульством. У разі звернення неповнолітніх без супроводу, окрім паспорта (чи посвідчення особи) неповнолітнього, необхідно також пред’явити документ, що посвідчує особу опікуна та документ, який засвідчує його призначення. Для неповнолітніх у супроводі батьків також знадобиться документ, що посвідчує особу одного з батьків (паспорт або посвідчення особи, видане консульством).

Важливо! Дозволено обмінювати лише ті банкноти, які є непошкодженими або мають пошкодження внаслідок нормального зносу. Недозволені до обміну банкноти повертатимуться пред’явнику. Потерті банкноти та банкноти з незначними пошкодженнями обміну також підлягають.

Не підлягатимуть обміну банкноти зі значними пошкодженнями, наприклад:

  • які складаються з фрагментів, що належать до різних купюр;
  •  які складаються з трьох і більше частин (навіть якщо вони належать до однієї купюри);
  •  з брудом, плямами, написами, штампами, що займають площу, яка дорівнює або перевищує 400 кв. мм;
  • які залиті чорнилом системою запобігання використання пограбованих коштів;
  • без одного або декількох елементів захисту.

Якщо серед банкнот, наданих для обміну, будуть виявлені екземпляри, підозрювані у фальсифікації, їх обов’язково вилучать для передачі компетентним органам після видачі квитанції. Однак у випадку, коли банкноти визнають справжніми, пред’явнику виплатять грошовий еквівалент. Якщо ж банкноти визнають підробленими, про це поінформують пред’явника.

 

Читайте еще: Як українцям отримати фінансову допомогу у Румунії?