«Моне у яскравому світлі» — легендарна виставка літа в Монако

моне

Виставка батька імпресіонізму легендарного Клода Моне.

Він прожив довге життя, протягом якого був вірним лише одному стилю — імпресіонізму. І ці його твори прославили художника на увесь світ!

Складно повірити, але успіх до митця прийшов тільки після 50 років. Це був довгий шлях від поневіряння по районам Парижу до персональних виставок у центрі Мілана, Лондона та Нью-Йорку. На виставці шанувальники художника познайомляться з різними аспектами його життя:  видами Живерні та Онфлера на тлі стін сливового кольору, вибухом фарб Лазурового узбережжя  та знаменитими лататтями на білому тлі, що стали символом миру та спокою.

Bordighera, 1884 — by Claude Monet

«Я обов’язково маю зупинитися в Ментоні, хоча б всього на кілька днів, щоб сфотографувати те, що побачив учора в Кап-Мартені. Йдеться про дві абсолютно виняткові панорами, які відкриваються з одного й того ж місця, але різних ракурсів», — ці слова Клод Моне виголосив 1884 року після того, як відкрив собі красу і світло Рів’єри і Бордігери.

«Villas at Bordighera» 1884

Художник-імпресіоніст дуже плідно працював під час своєї середземноморської подорожі. І сьогодні, через 140 років після його візиту, у Грімальді Форумі проходить справді унікальна літня виставка, в рамках якої зібрано разом близько сотні полотен з усіх куточків земної кулі.

Побувала на ній і співзасновниця Chance Travel Club і видання Chance for Traveller Ірина Веденеєва та поділилася своїми враженнями: «З початку війни я перебуваю в Італії якраз у містечку Бордігера, яке розташоване неподалік від Монако. Коли дізналися, що там відкрилася виставка Моне ми звичайно одразу ж відправилися туди щоб побачити шедеври цього майстра. Оскільки багато робіт він написав саме в Бордігері, місті яке ми полюбили, і воно стало для нас тимчасовим домом. Цікаво, що художник писав це місто більш ніж 100 років тому, але воно виглядає так само як сьогодні. Йому вдалося увіковічити цей дух! Моне навіть торкнувся моєї душі через свої роботи, оскільки деякі його картини нагадали мій рідний Київ. Художник дуже любив зображувати французьку природу, яка чимось нагадує природу України. Це містичний діалог майстра з глядачами. Кожен може побачити щось своє, сховане, і я побачила те, чого мені так зараз не вистачає».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Irina Vedeneyeva (@iryna_vedeneyeva)

Практична інформація 

Локація: Гримальді Форум Монако

Виставка відкрито щодня, з 10:00 до 20:00 (по четвергах — до 22:00)

Повна вартість вхідного квитка: 14 євро

Студенти до 25 років / старші 65 років / групи (10 осіб): 11 євро

Для дітей до 18 років – безкоштовно (вхід без квитка)

Бронювання квитків — на сайті montecarloticket