Free-розваги у Лондоні

Giant Interactive Kaleidoscope Is Installed On London's Southbank

Що можна подивитись в Лондоні, при цьому не витративши жодного фунту.

Лондон можна назвати рекордсменом за безкоштовними пам’ятками та туристичними місцями. Хоча проживання та ціни тут високі, зате можна зекономити на відвідуваннях різноманітних пам’яток, музеїв, галерей, храмів, парків та інших місць.

Екскурсії

Концепція безкоштовних піших турів полягає в тому, що тобі не потрібно заздалегідь оплачувати прогулянку, гіди працюють лише за твої «чайові». Тому такі екскурсії є ідеальним варіантом для бюджетного туриста.

SANDMENs free tour London – тригодинна піша екскурсія найвідомішими пам’ятниками Лондона. Серед яких – Букінгемський та Сент-Джеймський палаци, Трафальгарська площа, Біг-Бен та багато іншого. Безплатний тур починається перед Apple Store в центрі Ковент-Гарден та закінчується біля Вестмінстерського абатства. Проводиться кожного дня, початок  об 11:00.

Strawberry Tours   – туроператор пропонує на вибір декілька тематичних безплатних прогулянок Лондоном. Найпопулярніші тури – «Гаррі Поттер»,  «Джеймс Бонд», «Шерлок Холмс», «Джек Різник»,  «Стріт-арт тур» та прогулянка з «привидами». Час та місце початку кожного туру перевіряй на сайті.

Free London Walking Tours – безкоштовні піші екскурсії від місцевих гідів. На вибір доступно декілька тематичних турів – «Королівський Лондон», «Розпусний Лондон», «Джек Різник» та «Секрети Лондона». Обрати тур та взнати час і місце зустрічі з гідом можна на сайті.

Екскурсії проводяться англійською або іспанською мовами за попереднім записом на сайті.

Музеї

Вхід до всіх державних музеїв Великобританії – безкоштовний. Уряд зацікавлений в розвитку та освіті населення, а для бюджетних туристів – це справжня знахідка.

Національна галерея (Trafalgar Square, WC2N 5DN) – тут знаходяться понад дві тисячі полотен видатних художників XII – XX століття. Серед найвідоміших – роботи Ван Гога, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рубенса, Веласкеса, Рембрандта та інших. Відкрито щоденно з 10:00 до 18:00, в п’ятницю – до 21:00.

Британський музей (Great Russell Street, WC1B 3DG) – в музеї представлено одну з найбільших колекцій старожитностей, зібраних зі всього світу. Найзнаменитіші – розетський камінь, етруські вази, єгипетські мумії, фрагменти Парфенону та інші. Тематичні зали розділені на стародавні країни – Греція, Італія, Єгипет, Китай, Індія, Мексика. Музей відкритий щоденно 10:00 – 17:00.

Музей Вікторії та Альберта (Cromwell Road, SW7 2RL) – величезну будівлю звели як палац для королеви Вікторії та принца Альберта, проте після смерті чоловіка, вона розпорядилась віддати його під музей. Також це найбільший та перший у світі музей декоративно-ужиткового мистецтва. На виставках представлені старовинні ювелірні вироби, елементи архітектури, історія та побут різних культур світу. Працює: середа–неділя 10:00 – 17:45.

Музей природознавства (Cromwell Road, SW7 5BD) – в першу чергу музей вабить туристів відомою на увесь світ колекцією кісток динозаврів та доісторичних істот. Зокрема, знаменитого гігантського диплодока, який стоїть посеред зали, а на вході гостей зустрічає 25-метровий скелет синього кита. Музей відкритий щоденно 10:00 – 17:00.

Колекція Воллеса (Hertford House Manchester Square, W1U 3BN) – художній музей в центрі Лондона, відомий унікальним творами французького живопису, старовинними меблями, лицарською зброєю та обладунками. Будинок-музей вражає своєю красою та багатою колекцією. У внутрішньому дворику знаходиться кав’ярня, де можна перепочити після огляду експонатів. Відкритий щоденно 10:00 – 17:00.

Будь впевнений, щоб обійти більшість з цих музеїв одного дня буде замало. Тому плануй заздалегідь, що хочеш побачити.

Парки

Гайд-парк (Kensington and Hyde Park) – королівський парк в центрі Лондона з великим озером, фонтанами, квітниками, скульптурами та цікавими арт-об’єктами. На території парку є майданчик з атракціонами та колесом огляду. Серед цікавинок – цвинтар домашніх тварин XIX ст.

Сент-Джеймський парк (London SW1A 2BJ) – найстаріший парк міста. Його особливістю є сусідство з Букінгемським палацом та кількість різноманітних птахів, які проживають на його території. Тут можна побачити та погодувати лебедів, качок, пеліканів, папуг, голубів та інших птахів. В центрі парку знаходиться міст через озеро, з якого відкриваються мальовничі краєвиди.

Парк Регента (Chester Road Regent’s Park, Лондон NW1 4NR) – один з найбільших королівських парків, який знаходиться в північній частині Лондона. На території висаджено багато квітників, дерев та мальовничих галявин. В центральній частині парку постійно проводять безкоштовні інструментальні концерти.

Кенсінгтонські сади (The Magazine Storeyard Magazine Gate, W2 UH) – тут знаходиться палац та парк, де пройшла юність королеви Вікторії. На території парку знаходиться ставок з лебедями, який прикрашає безліч скульптур, а найвідомішою його пам’яткою є однойменний палац з червоної цегли.

Майже всі парки закриваються опівночі та відкривають свої ворота для відвідувачів зранку.