
Розповідаємо, як у Німеччині поліпшили соціальні гарантії для переселенців, та на що можна розраховувати українцям.
Відтепер усі українці, що рятуються від війни в Німеччині, отримають такий же рівень державної підтримки, як і інші німці в рамках програми соціального забезпечення Hartz VI.
З 1 червня переселенці з України зможуть отримувати базові соціальні виплати. У середньому сума таких виплат сягає 400 євро на місяць (12 817 грн). Крім того, буде легший доступ до центрів зайнятості, охорони здоров’я та курсів німецької мови. Законне визнання українців як шукачів притулку тепер дозволить переселенцям отримати доступ до значно більшої кількості ресурсів та швидше адаптуватися у новій країні.
Допомога біженцям у Німеччині з України — як їхати
Для того, щоб опинитися на території країни, українцям не потрібен біометричний паспорт або віза — можна в’їхати за внутрішнім документом (для дорослих) і за свідоцтвом про народження (для дітей). Це стосується всіх осіб, які перебували на території України 24 лютого. Найбільш поширений варіант — приїхати до Німеччини на поїзді. Вони йдуть зі станцій в Гдині, Познані, Варшаві, Пшемислі, Кракові і Вроцлаві в Польщі, з Будапешта в Угорщині і з Праги в Чеській Республіці. Більшість поїздів з Польщі прямують до Берліна, проте деякі йдуть і до Франкфурта на Одері, Котбуса і Ганновера. З Будапешта вони йдуть через Відень в Мюнхен, Нюрнберг або Пассау, а з Праги в Дрезден.
✔️У Берліні працює центр із прийому біженців вдень та вночі Haus 2 для реєстрації. Oranienburger Straße 285 D-13437 Berlin ☏ +49 (0) 30 50 93 06 920. Людей реєструють офіційно.
✔️Реєстрація біженців Берлін-Бранденбург: https://www.stadt-brandenburg.de/presse/hilfe-fuer-ukrainische-fluechtlinge
✔️Англомовна група допомоги в Берліні: https://t.me/+pY4AEUY_0jZhMzQ0
✔️Житло та допомога у Франкфурті-на-Одері: https://www.instagram.com/p/CaWz0ijN_4s/?utm_medium=copy_link
✔️Медична допомога людям без медичного страхування у
Німеччині: https://www.malteser.de/menschen-ohne-krankenversicherung/unsere-standorte.html
Якщо вам чи вашим рідним потрібна допомога з транспортуванням, фінансами, документацією, супроводом у державні організації, з житлом, переказами, питаннями виведення коштів з рахунків в Україні ви можете звертатися до @finanzen.berlin — спільнота допомоги в інстаграмі. Група волонтерів зв’яжеться з вами та допоможе.
Тимчасові домівки по всій Німеччині: https://wunderflats.com/page/ukraine/tenants-in-need-en?fbclid=IwAR0AEJd02pUnepbJoMgJ2xHLV4XsGdY_6ORCAeLZew8HBjE2lPSLwsN0a8I
Сотни тысяч украинцев стали беженцами в результате войны, развязанной Россией. Большинство находят убежище в Польше и других соседних странах. Однако и в ФРГ все больше беженцев из Украины.
✔️В Берлине работает центр по приему беженцев днем и ночью Haus 2 для регистрации.
Oranienburger Straße 285 D-13437 Berlin ☏ +49 (0) 30 50 93 06 920. Людей реєструють офіційно.
✔️Регистрация беженцев Берлин-Бранденбург: https://www.stadt-brandenburg.de/presse/hilfe-fuer-ukrainische-fluechtlinge
✔️Англоязычная группа помощи в Берлине: https://t.me/+pY4AEUY_0jZhMzQ0
✔️Жилье и помощь во Франфурте-на-Одере: https://www.instagram.com/p/CaWz0ijN_4s/?utm_medium=copy_link
✔️Медицинская помощь людям без страховки в Германии: https://www.malteser.de/menschen-ohne-krankenversicherung/unsere-standorte.html
Если вам или вашим родным нужна помощь с транспортировкой, финансами, документацией, сопровождением в государственные организации, с жильем, переводами, вопросами вывода средств со счетов в Украине, вы можете обращаться к @finanzen.berlin — сообщество помощи в инстаграме. Группа волонтеров свяжется с вами и поможет.
Временные дома в Германии: https://wunderflats.com/page/ukraine/tenants-in-need-en?fbclid=IwAR0AEJd02pUnepbJoMgJ2xHLV4XsGdY_6ORCAeLZew8HBjE2lPSLwsN0a8I
Читайте также: Італія приймає українських біженців — куди звертатися та умови