Переселенці з України мають змогу отримувати базові соціальні виплати. У середньому сума таких виплат сягає 400 євро на місяць. Все це у рамках програми соціального забезпечення Hartz VI. Крім цього, буде легший доступ до центрів зайнятості, охорони здоров’я та курсів німецької мови.
Допомога біженцям у Німеччині з України — як їхати
Для того, щоб опинитися на території країни, українцям не потрібен біометричний паспорт або віза — можна в’їхати за внутрішнім документом (для дорослих) і за свідоцтвом про народження (для дітей). Це стосується всіх осіб, які перебували на території України 24 лютого. Найбільш поширений варіант — приїхати до Німеччини на поїзді. Вони йдуть зі станцій в Гдині, Познані, Варшаві, Пшемислі, Кракові і Вроцлаві в Польщі, з Будапешта в Угорщині і з Праги в Чеській Республіці. Більшість поїздів з Польщі прямують до Берліна, проте деякі йдуть і до Франкфурта на Одері, Котбуса і Ганновера. З Будапешта вони йдуть через Відень в Мюнхен, Нюрнберг або Пассау, а з Праги в Дрезден.
✔️У Берліні працює центр із прийому біженців вдень та вночі Haus 2 для реєстрації. Oranienburger Straße 285 D-13437 Berlin ☏ +49 (0) 30 50 93 06 920. Людей реєструють офіційно.
✔️Реєстрація біженців Берлін-Бранденбург: https://www.stadt-brandenburg.de/presse/hilfe-fuer-ukrainische-fluechtlinge
✔️Англомовна група допомоги в Берліні: https://t.me/+pY4AEUY_0jZhMzQ0
✔️Житло та допомога у Франкфурті-на-Одері: https://www.instagram.com/p/CaWz0ijN_4s/?utm_medium=copy_link
✔️Медична допомога людям без медичного страхування у
Німеччині: https://www.malteser.de/menschen-ohne-krankenversicherung/unsere-standorte.html
Якщо вам чи вашим рідним потрібна допомога з транспортуванням, фінансами, документацією, супроводом у державні організації, з житлом, переказами, питаннями виведення коштів з рахунків в Україні ви можете звертатися до @finanzen.berlin — спільнота допомоги в інстаграмі. Група волонтерів зв’яжеться з вами та допоможе.
Тимчасові домівки по всій Німеччині: https://wunderflats.com/page/ukraine/tenants-in-need-en?fbclid=IwAR0AEJd02pUnepbJoMgJ2xHLV4XsGdY_6ORCAeLZew8HBjE2lPSLwsN0a8I
Сотни тысяч украинцев стали беженцами в результате войны, развязанной Россией. Большинство находят убежище в Польше и других соседних странах. Однако и в ФРГ все больше беженцев из Украины.
✔️В Берлине работает центр по приему беженцев днем и ночью Haus 2 для регистрации.
Oranienburger Straße 285 D-13437 Berlin ☏ +49 (0) 30 50 93 06 920. Людей реєструють офіційно.
✔️Регистрация беженцев Берлин-Бранденбург: https://www.stadt-brandenburg.de/presse/hilfe-fuer-ukrainische-fluechtlinge
✔️Англоязычная группа помощи в Берлине: https://t.me/+pY4AEUY_0jZhMzQ0
✔️Жилье и помощь во Франфурте-на-Одере: https://www.instagram.com/p/CaWz0ijN_4s/?utm_medium=copy_link
✔️Медицинская помощь людям без страховки в Германии: https://www.malteser.de/menschen-ohne-krankenversicherung/unsere-standorte.html
Если вам или вашим родным нужна помощь с транспортировкой, финансами, документацией, сопровождением в государственные организации, с жильем, переводами, вопросами вывода средств со счетов в Украине, вы можете обращаться к @finanzen.berlin — сообщество помощи в инстаграме. Группа волонтеров свяжется с вами и поможет.
Временные дома в Германии: https://wunderflats.com/page/ukraine/tenants-in-need-en?fbclid=IwAR0AEJd02pUnepbJoMgJ2xHLV4XsGdY_6ORCAeLZew8HBjE2lPSLwsN0a8I
Читайте также: Італія приймає українських біженців — куди звертатися та умови