Як скористатися швидкісним інтернетом на окупованих територіях?

Для наших співвітчизників, які тимчасово у окупації.

Під час окупації російські загарбники прагнуть встановити контроль над територією — як фізичний, так і цифровий. Для цього ворог змушує українських провайдерів перемикатися на російські точки обміну інтернет-трафіком, а в разі відмови окупанти привласнюють собі бізнес телеком-компанії.

У будь-якому разі українці отримують інтернет, але російський — з усіма їхніми обмеженнями та загрозами. Тобто без інстаграму, фейсбуку та інших сервісів, заблокованих на території рф. У такому разі, щоб мати доступ до всіх ресурсів, а російські спецслужби не могли відстежувати поведінку користувачів, ми радимо українцям використовувати VPN-сервіси.

Тим, хто залишився в окупації, замість банківського переказу гроші доставлятимуться через поштові відділення. Відповідне рішення схвалив Кабмін, але переведення на нову систему не таке просте.

Частині пенсіонерів в Україні можуть змінити порядок здійснення пенсійних виплат. Замість банківського переказу гроші доставлятимуть через поштові відділення. Таку схему виплат застосовуватимуть до пенсіонерів, які проживають урайонах проведення бойових дійабо у регіонах, що перебувають у тимчасовій окупації чи оточенні.

Отже, пенсію переведуть із банку на відділення «Укрпошти», якщо за поточним рахунком пенсіонера протягом 60 днів до дати повідомлення про неможливість здійснювати видачу коштів, не проводились видаткові операції, які з 24.02.2022 не зверталися до органів ПФУ щодо способу виплати їм пенсій та допомог.

Також українці, які були змушені виїхати за кордон через війну, зможуть отримувати свої пенсії навіть там, але не всі, а лише ті, хто на початок повномасштабного вторгнення отримував їх через банки. Майже півмільйона українських пенсіонерів вимушено виїхали за кордон через широкомасштабне воєнне вторгнення росії в Україну. Тому пенсіонери-переселенці зможуть отримувати свої виплати на банківські картки.  Однак якщо до цього вони  забирали гроші через відділення «Укрпошти», то потрібно просто змінити спосіб отримання виплати та «перевести» її нарахування на банківську картку.

Можливо без візиту до відділення уповноваженого банку відкрити платіжну картку через офіційний сайт або мобільний додаток банку. При цьому при відкритті рахунку ідентифікація клієнта здійснюється банком шляхом відеоверифікації. Поки що така послуга доступна у ПриватБанку.

 У Верховній Раді нагадують, що під час воєнного стану та ще місяць після його скасування або закінчення ПФУ нараховує виплати незалежно від зареєстрованого місця проживання отримувача без додаткових звернень та подання ним підтверджуючих документів.

Більше подробиць читайте на сайті ВР. 

Читайте також: Як українцям отримати фінансову допомогу у Румунії?